Ubytování

Seznam ubytovacích zařízení v okolí HAMU (řazeno vždy od nejlukrativnějšího po nejméně výhodné)

V případě, že byste chtěli sdílet pokoj s dalšími účastníky festivalu, můžete se s nimi zkoordinovat za pomoci této tabulky.

Od našeho posledního průzkumu se ceny zde uváděné mohli změnit.

 

Hostely

Vzhledem k poloze na atraktivní Malé straně je o hostely a laciné ubytování spíš nouze.

1. Little Town Budget Hotel
Malostranské náměstí 11, http://www.littletownhotel.cz/cz/
Nejpopulárnější ubytování mezi účastníky PSF jelikož se náchází pouze pár desítek metrů HAMU – místa konání. Ceny od 500 Kč za osobu noc (noclehárna) po 1750 Kč (jednolůžkový pokoj). Rezervujte v předstihu.

 

2. Hostel Sokol
Nosticova 2, http://www.sokol-cos.cz/index_en.htm
K dispozici mají v termínu 5 dvoulůžkových pokojů v ceně 900 Kč/noc, pak pokoje po 7 a 14 postelích v ceně 350 Kč za postel a noc. Při včasné rezervaci online mohou ubytovat šakuhačisty pohromadě. Vzhledem k nízké ceně už nedávají slevu. Hostel v cca 3 patře, ukrytý v areálu, prostředí v souladu s lácí strohé, atmosféra kolejně-batůžkářská, ale sympaticky čisto, poklidně a příjemně. Nonstop provoz. Vzdálenost od HAMU 650 m, pěšky cca 8 minut chůze, nebo 200 m od hostelu zastávka tramvaje Hellichova, čísla 22 a 12 jsou pak na Malostranském náměstí za 2 minuty.

 

3. Hostel ze sítě Travelers
U lanové dráhy 3, http://www.travellers.cz/en/ujezd-hostel-prague.php
Otvírá až začátkem léta, takže jsou k dispozici jen údaje z internetu. Pokud není informace z internetu stará a neplatná, nabízejí ultralaciné postele na vícelůžácích v ceně 199 CZK/ noc, sedmá noc ubytování je zdarma.  Rezervace zřejmě už teď možná online. Dostupnost hostelu už spíše tramvají z 2 minuty vzdálené stanice Hellichova (dojíždění trvá i s čekáním na tram a cestou na zastávky v ultranejhorším případě 15 minut), i když pěší vzdálenost 750 m/9 minut nemusí sportovně laděnému hostelovému nocležníkovi činit problém.

 

4. Hostel Arnošta
Voršilská 1, Praha 1, http://arnosta.prague-hostels.cz/
Otvírá taktéž až v létě, rezervace už zřejmě možná online. Ceny se pohybují mezi 399 CZK za ubytování jedné osoby na dvoulůžáku a 365 CZK za vícelůžák. Hostel leží u Národního divadla za řekou, na druhou stranu je jen kousek od zastávky tramvaje 22, která je na Malostranském náměstí za 6 minut jízdy. Z koleje se lze tramvají dostat na Malostranské náměstí za maximálně 21 minut (včetně čekání na tramvaj na zastávce).

 

5. O něco odlehlejší, ale take využitelný je Hostel Ostrov na Střeleckém ostrově, rovněž ze sítě Travellers.
http://www.travellers.cz/en/island-hostel-prague.php
Platí podobné podmínky, jako v čísle 2., jen cena je vyšší: 300 za vícelůžák, sedmý nocleh opět zdarma. Z ostrova je to cca 5 minut na zastávku tramvaje 22 Újezd, na Malostranské náměstí se lze dostat přinejhorším za 20 minut.

 

6. Kdyby to bylo s bydlením hodně, hodně špatné, nabízí se teoreticky ještě řešení pro sportovní povahy – hostel SPUS Strahov
Studentský Pražský Ubytovací Servis, s.r.o. – Hostel Spus Strahov
Nabídka ubytování v jedno až třílůžkových pokojích se společným sociálním zařízením. Provoz pouze od 1. 7. do 20. 9.
http://www.spushostels.cz (zatím nefunguje)
Adresa: Chaloupeckého 1914/9, 169 00  Praha-Břevnov (Blok č. 4)
Hostel je situován v romantickém betonovém kolejním areálu, dýchajícím nostalgickou atmosférou dob reálného socialismu a bydlet v něm jistě slibuje notnou dávku autentických zážitků. Přes děsivě vyhlížející adresu je však jen nějakých pět minut pěšky od stanice lanovky z Petřína na Újezd, kde lze hbitě přestoupit na tram 12 a 22 zastávky Hellichova a být na to tata na Malostraňáku – troufám si tvrdit, že se to celé dá stihnout za 25 minut i s čekáním na spoje.

 

Hotely ***
Hotely dvouhvězdičkového typu se okolo HAMU nevyskytují. Tříhvězdičkových v dosahu 350 m se mi nepodařilo moc najít, musel jsem si vypomoct dvěma, co byly o něco dál. Ve všech z nich měli v našem termínu volno a všude platí: neotálet příliš s rezervací.

 

Aureus Clavis
Nerudova 27 http://www.aureusclavis.com/
Místo v termínu mají, ceny uvádějí 65 Euro za singl, 85 za double a noc. Prostředí odpovídá tříhvězdičkovému hotelu, spíš moderní než historické, působí slušně, personál hotelu vstřícně. Hotel leží přesně 350 m (3 minuty chůze) od HAMU.

 

Castle steps
Nerudova 7 http://www.castlesteps.com/
Takový ten typický podnik – izolátor pro anglicky mluvící a myslící turisty v jejich jazykovém a kulturním prostředí i během návštěvy Prahy. Pro lidi zvyklé na tento standard myslím optimální volba. Nabízí poměrně širokou paletu ubytovacích možností, od pokoje se společnou koupelnou a toaletou za 50 Euro, přes pokoj s vlastní za 79 až po apartmány za 132 a 144 Euro za noc. Prostředí stylové, historizující. Slevy možné. Možnost zavolání do hotelu na bezplatnou linku (viz kontakt na stránkách). 210 metrů a 2 minuty daleko od HAMU

 

Kampa Garden
U Sovových mlýnů 9, http://www.kampagarden.cz/
Je to už trochu z ruky – 600 m a 6 minut chůze od HAMU, na Kampě, ale zato je to velice tichý a klidný, a velice slušně vyhlížející hotel ve stylu dvacátých let minulého století. V termínu nabízejí singl za 60, double za 85 a lepší pokoj za 95 Euro za noc. Doporučují rezervovat 2 měsíce dopředu, prý bývá plno.

 

Hotel William
Hellichova 5, http://www.hotel-william.info/
Stejně jako Kampa Garden je i Hotel William od HAMU už nějakých 6 minut chůze, co do vzdálenosti je to 550 metrů. Na rozdíl od Kampa Garden ale leží rovnou u zastávky tramvaje Hellichova a lze se odtud při troše štěstí přiblížit k Malostranskému náměstí ve dvou minutách. Volno v termínu mají, ceny vycházejí tak na 80 euro, bude-li hostů od nás více, mohli by dostat special offer (snad 15 procent slevy). Vidím to spíš jako záložní variantu, nebo pro lidi, co mají rádi insitní pohádkovité nástěnné malby a interiéry v rokokovém stylu. Asi jich je dost, na recepci měli poměrně narváno, což se mi v jiných hotelech nestalo.

 

Hotely vyšší kateogrie

U černého orla ****
Mostecká 11, http://www.residenceprague.cz/
V termínu by měli mít zatím volných minimálně 6 pokojů z 12ti, v ceně 87 a 95 Euro za noc (levnější mají okno do zázemí, dražší ven na Hradčany. Prostředí od pohledu velmi slušné, stylové, letáčky pokojů vypadají rovněž dobře. Vzdálenost optimální: 250 m a tři minuty chůze.

 

U tří čápů *****
Tomášská 20, http://www.utricapu.cz/
Volno mají, nabízejí singly i doubleroomy, cena se pohybuje okolo 100 Euro za noc. Moderní, luxusní prostředí v boutique stylu. Dostupnost dobrá, 300 m a 4 minuty od HAMU